Graj na medal – turniej kobiet

Marzena Walkowska została triumfatorką rozegranych w niedzielę (23 kwietnia) kobiecych zmagań w squashu. Zawody w kategorii pań rozegrano w ramach turnieju Graj o medal. – To efekt prośby kilku zawodniczek, które w rywalizacji z mężczyznami w kategorii OPEN radziły sobie całkiem dobrze, jednak chciały zmierzyć się ze sobą bez udziału panów – mówi Jarosław Zielak, sędzia turnieju.

W niedzielnych zmaganiach wzięło udział 5 pań, choć zgłosiło się siedem. Niestety, dwie uczestniczki musiały wycofać swój udział ze względu na stan zdrowia. Nie przeszkodziło to jednak: Marzenie Walkowskiej, Joannie Sztejce, Magdzie Blus, Paulinie Nawrockiej i Małgorzacie Majchrzak w sportowej walce i świetnej zabawie zarazem. Każda z pań rozegrała cztery mecze. Bezkonkurencyjna była Marzena Walkowska, która każdy mecz kończyła wygraną. To ona stanęła na najwyższym stopniu podium. Joanna Sztejka przegrała jedynie w pojedynku  z Marzeną Walkowską i ostatecznie zajęła II miejsce. Trzecia na podium Magda Blus pokonała w dwóch setach czwartą w generalnej klasyfikacji Paulinę Nawrocką i plasującą się ostatecznie na piątej lokacie – Małgorzatę Majchrzak.

– Dziewczyny miały okazję już poznać się podczas IV Mistrzostw Powiatu Kutnowskiego w Squasha, które odbyły się w 4 marca 2017r. w Aquaparku Kutno. Kobiecej rywalizacji towarzyszy bardzo sympatyczna atmosfera. Więcej w tym czasem zabawy i radości niż zaciekłości i sportowego zacięcia – dodaje sędzia Zielak.

Zapraszamy wszystkie panie, mające chęć aktywnie spędzić czas podczas gry w squasha do udziały w kolejnych kobiecych zawodach, które rozegrane zostaną w czerwcu. Tymczasem już za miesiąc spotykamy się na zawodach turnieju Graj o medal dla pań i panów.