Lekkoatleci walczyli „O Różę Kutna”

Już po raz trzynasty odbył się długo wyczekiwany przez przez miłośników lekkiej atletyki w naszym mieście miting „O Różę Kutna”. Impreza organizowana jest w ramach lekkoatletycznego Pucharu Polski i jak co roku odbywa się na stadionie miejskim przy ulicy Kościuszki. Zawody zgromadziły nie tylko wyjątkowo wielu uczestników, ale także obecną na trybunach liczną widownię.

W mitingu mogły brać udział osoby zrzeszone w klubach sportowych, należących do Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Niektórzy zawodnicy od kilku lat regularnie pojawiają się w Kutnie, jednak znaczna część pojawiła się na kutnowskich zawodach po raz pierwszy.

Lekkoatleci zmierzyli się ze sobą w następujących dyscyplinach: bieg na 100, 200 i 1500 m, bieg na 400 m ppł., skok wzwyż i skok w dal, a dodatkowo poza programem odbył się bieg na 400 m kobiet i trójskok. Dla najlepszych sportowców walczących w Kutnie o zwycięstwo przewidziane były nagrody. Oprócz nagród pieniężnych wprost proporcjonalnych do uzyskanego miejsca na podium, zawodnicy nagrodzeni zostali pamiątkowymi statuetkami i dyplomami.

Wyniki XIII mitingu O Różę Kutna

Źródło: KCI

FOTORELACJA