Przygoda i udane wakacje z Aquaparkiem Kutno

Aż 180 uczestników wzięło udział w tegorocznych letnich Półkoloniach w Aquaparku Kutno. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji  zorganizował je już po raz czwarty. Tym razem bawiliśmy się wspólnie przez sześć  tygodniowych turnusów!

– Zainteresowanie ofertą naszych półkolonii było tak duże podczas poprzednich edycji, że w tym roku postanowiliśmy zwiększyć liczbę turnusów o jeszcze jeden. Gdy podejmowałem taką decyzję nie sądziłem, że w ciągu tygodnia i tak wszystkie miejsca zostaną zarezerwowane – mówi z dumą Paweł Ślęzak, dyrektor MOSIR w Kutnie. – Być może na kolejne wakacje trzeba będzie przygotować jeszcze dodatkową grupę. Jestem bardzo zadowolony, że mamy tak atrakcyjną ofertę wypoczynku cieszącą się ogromnym zainteresowaniem i zaufaniem rodziców. Jak mówi nasze hasło – w Aquaparku Kutno nie ma nudy!

Faktycznie tegoroczne półkolonie cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Uczestnicy każdego 30-osobowego turnusu byli podzieleni na dwie grupy wiekowe: młodsze „Kropelki”  ( 6-8 lat) i starsze „Bąbelki” (9-12 lat). Każdego dnia dzieci spędzały w wodzie ponad dwie godziny pod opieką wykwalifikowanych instruktorów i opiekunów, a także ratowników. Nauka pływania, nurkowanie,  elementy ratownictwa wodnego, zawody, skoki do wody, a potem wspólna wyśmienita zabawa.

– Wysoki poziom bezpieczeństwa to rzecz podstawowa. Przez całe wakacje gwarantowaliśmy opiekę uczestnikom na najwyższym poziomie – podkreśla Piotr Bajda, kierownik półkolonii w Aquaparku Kutno. – To, że dzieci miały okazję nauczyć się pływać to jedno, ale oprócz zajęć w wodzie gwarantowaliśmy także rozrywkę. Każdego dnia rozgrywane były zawody bowlingowe oraz zajęcia sportowe na sali fitness. Postawiliśmy na aktywność fizyczną by dać szansę odetchnąć rodzicom, ale były też zajęcia plastyczne cieszące się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród młodszych dzieci. Tu dużą dowolność  w organizowaniu czasu mieli nasi wychowawcy grup. Cieszę się, że sprostaliśmy oczekiwaniom zarówno dzieci jak i ich rodziców.

Uczestnicy półkolonii mieli zapewnione smaczne trzy posiłki: śniadanie, dwudaniowy obiad i deser. Były też inne atrakcje. W tym roku po raz pierwszy uczestniczyły w zajęciach samoobrony, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, a także brały udział w spotkaniach ze st.asp. Marcinem Dominowskim, dzielnicowym, policjantem Komendy Powiatowej Policji w Kutnie podczas których poruszano tematykę bezpieczeństwa w ogólnie pojętym otoczeniu dziecka. Następna przygoda w Aquaparku dopiero podczas ferii zimowych.

PEŁNA GALERIA ZDJĘĆ Z PÓŁKOLONII