Dariusz Mieszkowski zdobywcą Pucharu Lata

Zakończyły się rozgrywki tenisowe w ramach Pucharu Lata 2018. Udział w nich wzięło osiemnastu adeptów białego sportu. Po raz pierwszy Puchar Lata rozegrany został  systemem do dwóch przegranych. Pozwoliło to zawodnikom na udział w większej liczbie spotkań. Chciałbym podziękować Kutnowskiemu Towarzystwu Tenisowemu za współorganizację turniejów. Po małych korektach w regulaminie,  impreza zagości w tej formule na stałe w kalendarzu kutnowskich imprez sportowych – powiedział dyrektor MOSiR Paweł Ślęzak.

Chcemy serdecznie podziękować przede wszystkim MOSiR Kutno za możliwość organizacji kolejnej edycji Pucharu Lata, tym razem w nowatorskiej formie, która uzyskała aprobatę wśród zawodników. Szczere podziękowania kierujemy także dla zawodników, za aktywne uczestnictwo w serii turniejów oraz grę fair-play.  Już dziś zapraszam wszystkich sympatyków tenisa na Mistrzostwa Kutna, które planujemy rozegra- 8-9 września (OPEN), 15-16 września (kategoria +50). Mistrzostwa będą rozgrywane systemem pucharowym – dodaje Andrzej Krauzowicz – prezes Kutnowskiego Towarzystwa Tenisowego.

Puchar Lata 2018 wywalczył Dariusz Mieszkowski, zdobywając tyle samo punktów, co Robert Winiecki. O zwycięstwie  zadecydowały bezpośrednie spotkania między zawodnikami. Godne uwagi były także występy Jędrzeja Pietrzaka z Łowicza, który zajął trzecie miejsce w ogólnej klasyfikacji.

Udział w turniejach Pucharu Lata był dla mnie nowym doświadczeniem i świetną zabawą. Dobra atmosfera zachęcała do brania udziału w kolejnych rozgrywkach. Z pewnością będę śledził informacje o kolejnych wydarzeniach tenisowych w Kutnie. Warto dodać, że obiekt jest utrzymany na wysokim poziomie, co przekłada się na jakość gry – dodaje Jędrzej Pietrzak z Łowicza.

GALERIA ZDJĘĆ