Jubileusz 15-lecia za nami

Wspomnienia, podziękowania, ciepłe słowa, gratulacje, występy, szampan i tort – tak w wielkim skrócie można opisać dzisiejsze wydarzenie, jakim były obchody jubileuszu 15-lecia istnienia Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Odbyły się one w sali CTMiT-u, która zgromadziła nie tylko sponsorów, (współ)pracowników i przedstawicieli władz, ale też rodziny i przyjaciół.

Świętowanie rozpoczęło się o godz. 17 projekcją filmu złożonego z archiwalnych materiałów. Nie mogło na nim zabraknąć najważniejszych dat, pod którymi kryją się m.in. powołanie samego MOSiR-u, otwarcie basenu miejskiego, lodowiska czy Aquaparku; najważniejsze mecze i zawody, jakie odbywały się w mieście róż itp. Po obejrzeniu materiału wideo głos zabrał dyrektor, Paweł Ślęzak witając przedstawicieli miasta i jednostek kultury, oświaty, prezesów firm i pracowników MOSiR-u.

– Minęło 15 lat. Czy to dużo czy mało? Wydarzyło się bardzo dużo rzeczy. W imprezach, które organizowaliśmy uczestniczyło tysiące ludzi, a to bardzo cieszy. Udało nam się stworzyć niezłe warunki dla mieszkańców Kutna jeśli chodzi o zdrowy styl życia. Wszystkie te imprezy nie byłyby możliwe, gdyby nie ludzie. Bez współpracowników, sponsorów nic nie mogło by się odbyć, sam nie byłbym w stanie nic zrobić – mówił dyrektor MOSiR.

Następnie podziękował sponsorom i wręczył statuetki firmom wspomagającym finansowo przedsięwzięcia ośrodka. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele firm: Animex Polska, HurtPap, Polfarmex S.A., Farma-Tech, Sirmax, Wilo Polska, Kutnowski Dom Kultury, Towarzystwo Budownictwa Społecznego, GOŚ Sp. z o.o., Vester oraz ECO Kutno. Paweł Ślęzak podziękował również pracownikom i osobom współpracującym z ośrodkiem.

Z pustymi rękoma z uroczystości nie wyszedł również dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Upominki wręczyli mu przedstawiciele Miasta: Jacek Boczkaja i Mariusz Sikora oraz instytucji kultury mu podległych a także wójt Gminy Kutno Justyna Jasińska. Na tym zakończyła się część oficjalna, bowiem kolejnym prezentem na 15-lecie MOSiR-u były występy grup tanecznych z Kutna oraz Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej.

Na koniec tradycji stało się zadość i dzisiejsze wyjątkowe wydarzenie zwieńczyły kieliszek szampana i urodzinowy tort, który między gości podzielił gospodarz jubileuszu, czyli Paweł Ślęzak.

Źródło: KCI

FOTOGALERIA