X edycja Biegu Przedszkolaka za nami!

Wczoraj tj., 24 września 2023 roku odbyła się X już edycja Biegu Przedszkolaka. Tym razem na miejsce imprezy wybrany został Stadion Miejski w Kutnie. Zgodnie z programem, o 10:30 zaczęli pojawiać się pierwsi biegacze wraz z rodzicami. Odebrali numery startowe w biurze zawodów, a około godziny 11:00 uroczystego otwarcia biegu  dokonał  Zastępca Prezydenta Miasta Kutno Zbigniew Wdowiak.   Kilka minut później wystartował pierwszy bieg – 3 latków. następnie pobiegły 4, 5, i 6 latki, odpowiednio na  200, 300 i 400 m. W sumie odbyło się osiem biegów, gdyż każda kategoria wiekowa była podzielona na dziewczynki i chłopców. Wszystkie dzieci, otrzymały pamiątkowy medal oraz upominek. Radość była ogromna, ale to nie był koniec atrakcji. Zaraz po zakończonych biegach, Dyrektor MOSiR Paweł Ślęzak zaprosił wszystkich na boisko boczne, gdzie odbyły się radosne zawody w przeciąganiu liny. Udział w nich brali zarówno przedszkolaki jak ich rodzice. Najzabawniej wyglądały  zmagania rodziców, którzy nierzadko lądowali na miękkiej murawie, ku uciesze swoich podopiecznych. Gwar, hałas i okrzyki radości milusińskich towarzyszyły wszystkim zawodnikom przeciągającym liny. Ponieważ wszystko, nawet najlepsze, musi kiedyś się skończyć tak i tej konkurencji wkrótce nadszedł kres. Przyszedł czas na ostatni punkt programu – Dyskoteka Młodego Człowieka. To było szaleństwo. Choć tego momentu doczekali już tylko najwytrwalsi to radości nie było końca. Dzieci tańczyły z pluszowymi maskotkami, za które przebrani byli nasi wolontariusze. Przy akompaniamencie skocznej muzyki i w towarzystwie baniek mydlanych, skakały, kręciły piruety i radośnie pląsały. W tym czasie pracownicy MOSiR rozdawali lizaki wszystkim przedszkolakom. Około godz. 13:00 impreza dobiegła końca.

Udział w X Biegu Przedszkolaka wzięło ponad 600 dzieci. Ucieszyła nas taka frekwencja, tym bardziej, iż każda kolejna edycja to nowy rekord. Bardzo dziękujemy za przybycie i wspólną z nami zabawę. Widzimy się w przyszłym roku na jeszcze lepszej imprezie –powiedział dyrektor MOSiR.

Szczególne podziękowania składamy wszystkim, którzy czynnie pomagali w obsłudze imprezy: Firmie Leo Market za bańki mydlane i maskotki jeżyka i wiewiórki. Firmie Polfarmex i KS Kutno za wypożyczenie strojów pozostałych maskotek, uczniom kutnowskich szkół za wolontariat tj. wręczanie medali i nagród oraz Panu  wiceprzewodniczącemu Rady Miasta Kutno Robertowi Feliniakowi za pełnienie funkcji startera podczas wszystkich biegów.

GALERIA ZDJĘĆ