Oklaski i podziękowania w trakcie obrad Rady Miasta. Były szef MOSiR z Honorową Nagrodą

Nagroda Prezydenta Kutna dla byłego dyrektora MOSiR

Od kilku dni Paweł Ślęzak – były szef kutnowskiego MOSiR – jest na emeryturze. Dzisiaj został uhonorowany za swój wkład w rozwój sportowego życia Miasta Róż.

Na wstępie dorobek i osiągnięcia Pawła Ślęzaka przypomniał zastępca prezydenta Kutna, Zbigniew Wdowiak.

– Ta nagroda jest wyrazem uznania za zasługi dla rozwoju sportu, rekreacji i infrastruktury w naszym mieście. Po pierwsze Paweł Ślęzak to piłkarz Stali Kutno, Olimpii Elbląg, AZS AWS Warszawa. Po drugie to trener kutnowskich klubów sportowych – wyliczał Zbigniew Wdowiak.

Wiceprezydent podkreślał, że Paweł Ślęzak wnosił do życia kutnowskiej społeczności cenne doświadczenie pedagoga i działacza sportowego. Był prezesem Towarzystwa Promocji Sportu i Rekreacji, Radnym Radym Miasta, następnie dyrektorem MOSiR.

Inicjował i organizował wiele wydarzeń sportowych takich jak m.in. Międzyosiedlowa Olimpiada Sportowa, amatorskie halowe rozgrywki różnych dyscyplin, MiniEuro, imprezy biegowe, czy Miting o Różę Kutna. Organizował także festyny np. z okazji Dnia Dziecka.

– Paweł Ślęzak to także menadżer sportu. Odegrał istotną rolę w rozwoju infrastruktury sportowej w Kutnie. Uczestniczył w pracach przy budowie aquaparku, czy krytego lodowiska. Jego zaangażowanie w życie sportowe i społeczne niewątpliwe czyni go liderem sportu w naszym mieście – mówił wiceprezydent Kutna.

Za swoją działalność został uhonorowany odznaką ministra sportu i turystyki „Zasłużony dla Sportu”, oraz przez ŁZPN odznaką „Zasłużony dla Piłkarstwa Łódzkiego”.

– Honorowa Nagroda Prezydenta Miasta stanowi zatem dopełnienie tych wyróżnień i podsumowanie działalności. Życzymy jak najwięcej spokoju i zdrowia na zasłużonej emeryturze – zakończył Zbigniew Wdowiak.

Następnie były szef MOSiR otrzymał pamiątkową statuetkę, kwiaty, oraz dyplom. Podziękowania i gratulacje składali mu prezydent Zbigniew Burzyński, jego zastępcy Jacek Boczkaja i Zbigniew Wdowiak, oraz przewodniczący RM Mariusz Sikora.

„Przeżyłem wiele wspaniałych momentów”

Paweł Ślęzak w trakcie podziękowań za wyróżnienie mówił, że ta nagroda to zwieńczenie 48 lat jego pracy zawodowej.

– Dziękuję wszystkim tym, których spotkałem na swojej ścieżce zawodowej i dzięki którym jestem w tym miejscu w którym obecnie się znajduję. Prawie 50 lat pracy to kawałek czasu. Dane mi było przeżywać bardzo dużo wspaniałych momentów, satysfakcji. Najpierw jako nauczyciel w szkole podstawowej i w szkole średniej, potem jako trener. Przez prawie 40 lat byłem na ławce trenerskiej. Chcę powiedzieć, że to chyba jeden z najpiękniejszych zawodów. To sinusoida emocji, weryfikacja pracy co tydzień – mówił Paweł Ślęzak.

Jak przypomniał ostatnie lata spędził za biurkiem dyrektora MOSiR. Mówił, że w tym czasie przeżył wiele wspaniałych chwil. Wspomniał, że czuje satysfakcję, że miał swój wkład w utworzenie cieszących się dużą popularnością lodowiska, oraz aquaparku.

– Oczywiście w tym okresie były też chwile trudne wynikające z własnych słabości, bądź nieuczciwości współpracowników. Ale udało się te trudności pokonać i myślę, że ten prawie 50-letni okres pracy zawodowej mogę podsumować – zaznaczam – z lekko podniesionym czołem – powiedział na koniec Paweł Ślęzak.

Źródło: kutno.net.pl