11 czerwca 2026 r. na stadionie MOSiR przy ul. Kościuszki 26 w Kutnie odbyły się zawody półfinałowe województwa łódzkiego w trójboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Dzieci.
W rywalizacji uczestniczyło łącznie 51 zawodniczek i zawodników reprezentujących szkoły z powiatów kutnowskiego, skierniewickiego i łowickiego. Młodzi lekkoatleci rywalizowali w biegu na 60 m, rzucie piłeczką palantową oraz skoku w dal.
Dziewczęta
Do zawodów przystąpiło pięć drużyn. Najlepiej zaprezentowały się reprezentantki Szkoły Podstawowej nr 4 w Skierniewicach, które zgromadziły 718 punktów. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 9 w Kutnie z dorobkiem 685 punktów. Obie szkoły wywalczyły awans do finału wojewódzkiego.
Klasyfikacja końcowa dziewcząt:
- SP nr 4 Skierniewice – 718 pkt. – awans do finału wojewódzkiego
- SP nr 9 Kutno – 685 pkt. – awans do finału wojewódzkiego
- SP nr 5 Skierniewice – 597 pkt.
- SP Domaniewice – 571 pkt.
- SP nr 1 Kutno – 489 pkt.
Najlepszy wynik indywidualny uzyskała Nikola Jach (SP nr 4 Skierniewice), zdobywając 208 punktów.
Chłopcy
W rywalizacji chłopców wystąpiły cztery drużyny. Zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 5 w Skierniewicach, która zdobyła 622 punkty. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie z wynikiem 595 punktów. Oba zespoły uzyskały awans do finału wojewódzkiego.
Klasyfikacja końcowa chłopców:
- SP nr 5 Skierniewice – 622 pkt. – awans do finału wojewzkiego
- SP nr 1 Kutno – 595 pkt. – awans do finału wojewódzkiego
- SP nr 9 Kutno – 557 pkt.
- SP Domaniewice – 400 pkt.
Najlepszy rezultat indywidualny osiągnął Jędrzej Kowalczyk (SP nr 5 Skierniewice), zdobywając 178 punktów.
Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy uczestnikom osiągniętych wyników oraz życzymy powodzenia reprezentantom naszego regionu podczas finałów wojewódzkich.
Foto na naszym profilu FB.

