REPREZENTACJA WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO NAJLEPSZA

 
3-go maja 2018 roku, na Stadionie Miejskim w Kutnie odbył się I turniej piłki nożnej chłopców rocznika U-14. Turniej zorganizował Urząd Miasta Kutno i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji z okazji 100–lecia odzyskanie przez Polskę niepodległości.

Drużyny rywalizowały o Puchar Prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego i Prezesa ŁZPN Adama Kaźmierczaka. W turnieju wzięły udział cztery drużyny, reprezentacje województw łódzkiego (trenerzy Marcin Matysek i trener Józef Robakiewicz asystent) i podlaskiego (trenerzy Stanisławski Sławomir, Tochwin Michał, Beśka Norbert), SMS Włocławek (trener Rafał Matusiak) i reprezentacja Kutna (trenerzy Robert Marzec i Sławomir Janicki) złożona z zawodników KS SandBus Kutno i SL Salos Róża Kutno. Turniej otworzył dyrektor MOSiR Paweł Ślęzak i kierownik biura sportu UM Paweł Szczepanik. Po wysłuchaniu hymnu narodowego, młodzi adepci piłki nożnej uczcili minutą ciszy pamięć poległych w walce o wolną Polskę. Zwycięzcą turnieju została reprezentacja woj. łódzkiego, która w finale pokonała w rzutach karnych reprezentację Kutna (2:2, karne 3:0). W meczu o trzecie miejsce reprezentacja woj. podlaskiego wygrała z SMS Włocławek 2:1.
Puchary i pamiątkowe statuetki wręczali prezydent Miasta Kutnio Zbigniew Burzyński, prezes ŁZPN Adam Kaźmierczak, prezes KS Kutno Zbigniew Tomczak i prezes SL Salo ks. Henryk Chibowski. „Wydaje się, ze trafiliśmy w dziesiątkę z pomysłem organizacji takiego turnieju. Rywalizacja sportowa, zresztą na wysokim poziomie, połączona z edukacją młodzieży skłania do tego, aby co roku kontynuować tego rodzaju turnieje. Emocje podczas hymnu polskiego, w trakcie gry i podczas wręczenia nagród były widoczne „gołym okiem”. Myślę, że o takie emocje wśród młodzieży nam chodzi” – powiedział dyrektor MOSiR Kutno Paweł Ślęzak.
Wyniki turnieju:
Półfinały:
Reprezentacja Kutna – UKS SMS Włocławek 2:1
Bramki dla Kutna: Miłosz Krygiel (2)
Bramka dla Włocławka: Kacper Karkosik
Reprezentacja woj. łodzkiego – Reprezentacja woj. podlaskiego 4:1
Bramki dla łódzkiego: Leonardo Pessciciani (2), Jakub Jędrasik, Piotr Chowaniec
Bramka dla podlaskiego: Kacper Harasimczuk
Mecz o 3. miejsce
Reprezentacja woj. podlaskiego – UKS SMS Włocławek 2:1
Bramki dla podlaskiego: Kornel Wasilewski, Oliwier Wojciechowski
Bramka dla UKS SMS Włocławek: Antoni Czyżewski
Mecz o 1. miejsce
Reprezentacja woj. łódzkiego – Reprezentacja Kutna 2:2 /karne 3:0/
Bramki dla łódzkiego: Jakub Jędrasik (2)
Bramki dla Kutna: Miłosz Krygiel, Sergiusz Wasilewski