Puchar Polski z Marszałkiem

XIII Mityng o „Różę Kutna”

W uznaniu profesjonalizmu i wyjątkowego zaangażowania Organizatorów w przygotowanie Mityngu o „Różę Kutna” oraz w uznaniu rangi zawodów odbywających się w ramach Lekkoatletycznego Pucharu Polski – tegoroczną, trzynastą już edycję tej imprezy honorowym patronatem objął Marszałek Województwa Łódzkiego – Witold Stępień.

W tym roku czeka nas już XIII edycja mityngu. Zawody każdego roku gromadzą wyjątkowo wielu uczestników z całej Polski jak i szeroką rzeszę kibiców na trybunach Stadionu Miejskiego im. H. Reymana w Kutnie przy ulicy Kościuszki 26.

Wierzę, że także w tym roku przyciągniemy do Kutna 300 lekkoatletów – mówi Paweł Ślęzak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kutnie. – Mnie osobiście bardzo cieszy doskonała opinia o tej imprezie wśród sportowców w całym kraju. Uznanie naszego wkładu w jej organizację zawsze oceniane bardzo wysoko. W tym roku musimy postarać się jeszcze bardziej. W poniedziałek, 22 maja otrzymaliśmy informację, że patronat nad Mityngiem o „Różę Kutna” objął Marszałek Województwa Łódzkiego.

Mityng o „Różę Kutna” odbywa się w ramach lekkoatletycznego Pucharu Polski. Mogą w nim brać udział sportowcy zrzeszeni w klubach sportowych, należących do Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. W tym roku zawodnicy zmierzą się 11 czerwca o godz. 15.30. Uczestnicy mogą nadsyłać zgłoszenia do 9 czerwca do godz. 18. Podczas zawodów lekkoatleci będą rywalizować w następujących dyscyplinach: bieg na 100, 200 i 1500 m, bieg na 400 m przez płotki, skok wzwyż i skok w dal. Dodatkowo odbywają się też konkurencje poza oficjalnym programem np. bieg na 400 m kobiet i trójskok. Dla najlepszych sportowców walczących w Kutnie zawsze czekają piękne trofea i dyplomy oraz nagrody pieniężne.

Oprócz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji organizatorami lekkoatletycznego święta są także Miasto Kutno i Polski Związek Lekkiej Atletyki.